A havazás sajnos nálunk is lelassította az életet, itt Észak-Olaszországban (nem értem miért) nem igazán vannak felkészülve a jelentősebb mennyiségű hóra. Ez volt az oka annak is, hogy ha el is tudtam jutni a bevásárlást lebonyolítani, a halaspultot mindig üresen találtam. A múlt hétre rendeződni látszott a közlekedés helyzete, így érkezett friss zöldség és hal is a közeli szupermarketbe. Megörültem és be is vásároltam, mivel a családban még csak 3-an vagyunk így vettem 2 aranydurbincsot papinak meg maminak, a fiamnak pedig egy pisztrángot. Köretnek pedig egy kis broccolo cimone-t, vagy cimette di cimone-t, cimone di cavolo-t, vagy cavolo romanesco-t gondoltam, amit én csak "hegyes brokkolinak hívok,ha valaki tudja magyarul a nevét írja már meg nekem, mert a neten sehol nem találtam. Ez az a brokkoli szerkezetű és ízű zöldség, aminek a virágai hegyes és nagyon szabályos fraktálra hasonlító formájúak, nagyon mutatós zöldség.A képen láthatjátok.
Mivel három 20-30 dkg-s halam volt, arra gondoltam, hogy három különböző módon fogom elkészíteni őket, így változatosabb lesz a vacsi. Itt is a recept.
- Aranydurbincs lilahagymával, citrommal és rozmaringgal:
- 1 aranydurbincs
- kevés felkockázott füstölt, húsússzalonna
- extra szűz olívaolaj a meglocsolásához
- 1 szál rozmaring, vagy 1 evőkanál szárított rozmaring
- 1 gerezd fokhagyma
- 1 kisebb fej lilahagyma felkarikázva
- 1/2 citrom felkarikázva
- 2-3 szem gyöngyhagyma egészben
- só, bors
A másik durbincsot sütőzacskóban sütöttem, hozzáadott zsiradék nélkül. :)
Hozzávalók:
- 2-3 gyöngyhagyma
- 3 citromkarika citrom
- 1 teáskanál szárított tárkony
- 1 gerezd fokhagyma
- só, bors
A pisztrángról még nem írtam semmit, így most gyorsan pótolom ezt a hiányosságot.
Hozzávalók 1 személyre:
- 1 egész pisztráng
- 1 gerezd fokhagyma
- extra szűz olívaolaj
- só, bors
- 1 szál rozmaring
A halak mellé a már fent említett brokkoli szerűséget ettük köretként, aminek Gabah-nak hála mostmár tudom a nevét, pagoda karfiolnak hívják, és amilyen gyönyörű, olyan finom. Annyit tettem vele, hogy rózsáira bontottam és sós lobogó vízben addig főztem, amíg meg nem puhultak, de nem estek szét. Pici olívaolajjal meglocsolva nagyon fincsi volt.
Az aranydurboncs (nálunk dourada) az egyik kedvenc halam! Ideje lenne már venni... Nagyon szépek a fotók is!!!
VálaszTörlésHúú, de jó ötlet! Nálunk is kedvenc a durbincs (nálunk meg dorada :D), úgyhogy nagyon jól jött ez a poszt, kicsit felfrissítem az itthoni családi-halas-szekciót :)
VálaszTörlésHihi, a havazós sztorin jót vidultam, nálunk is u.ez van (Barcelona mellett lakunk). Ha esik egy kis hó (Otthoni mércével mérve kicsi, itt már hajjaj) már iskolai szünet van, a boltokat kifosszák, üzletek nem nyitnak ki :D
Nálunk cavolo romanoként árulják :-) magyarul pagoda karfiol.
VálaszTörlésNagyon tetszenek ezek az egyszerű halas receptek!
Végre valaki megfejtette a rejtélyt.Pagoda karfiol!:) Köszi! Ti merre is laktok?
VálaszTörlésSzia Hajni! Meglepit küldöm vissza Neked is, mert miért ne adhatnám vissza Neked, ha amúgy is Rád gondolnék. Gondolom ilyenkor már nem kell újra "átvenni", de mindenképpen szerettem volna.....:-)
VálaszTörlésItt találod a bejegyzést,amit végül sikerült most gyorsan összehoznom a nagy vizsgára készülés közben.
http://sucreriesandco.blogspot.com/2012/02/dijat-kaptam-hajnitol.html
és még egyszer KÖSZI!!!!!
Ui: remélem tényleg nem baj, hogy visszajött :-)
Szia Zsófi! Azt nem tudom, hogy baj-e, valaki okosabbat kellene megkérdezni. :)Én eddig azt sem tudtam, hogy van egy ilyen szokás a blogozók között, de kedves ötlet. Köszönöm, aranyos vagy, hogy rám is gondoltál! :)
VálaszTörlésIgazán nincs mit, Hajni!
VálaszTörlésRivignanoban lakunk, Trieszt és Velence között félúton. :-)
Üdv.
Gabah